Na svetlo sveta vyšla len pred pár hodinami ďalšia šokujúca skutočnosť. Skupina okolo väzobne stíhaného Norberta Bödöra mala počas jednofarebnej vlády strany Smer lustrovať viacerých súčasných ministrov, ktorí boli pred rokmi v opozičných laviciach.

Ako uvádza DenníkN, v roku 2015, pár mesiacov pred parlamentnými voľbami, mala skupina okolo obvineného Norberta Bödöra lustrovať viacerých opozičných politikov a známe osobnosti. Dialo sa tak v čase jednofarebnej vlády strany Smer, kedy bol ministrom vnútra Robert Kaliňák a policajným prezidentom dnes obvinený Tibor Gašpar.

Medzi lustrovanými sa ocitol Igor Matovič, Richard Sulík, Alojz Hlina, Radoslav Procházka či Daniel Lipšic, ale aj aktivista Ivan Katrinec. Z lustrácií vznikli diagramy ich rodín, príbuzných, bydliska, čísiel mobilov aj pasov. Predmetné nariadil vtedajší riaditeľ odboru podpory riadenia NAKA Marian Zetocha, ktorý je obvinený v kauze Očistec spolu s Dušanom Kováčikom, Tiborom Gašparom, Bernardom Slobodníkom, Norbertom Bödörom, Hraškom aj Krajmerom. Prípad vyšetruje Úrad inšpekčnej služby.

Podľa vyšetrovateľa mal Zetocha diagramy dodávať exšéfovi finančnej spravodajskej jednotky NAKA Pavlovi Vorobjovi a expolicajtovi NAKA Milanovi Žáčikovi. Makó vo svojej výpovedi uviedol, že jeden z lustrovaných Ivan Katrinec mal vlastniť kompromitujúcu nahrávku na Roberta Fica, ktorý sa mal v hoteli Zlatý kľúčik venovať se*uálnej zábave s dievčatami. Makóa mal preto osloviť Bödör, ktorý chcel túto videonahrávku získať.

K lustrácií sa na sociálnej sieti vyjadril politik Alojz Hlina, ktorý zverejnil aj jeden z diagramov. „Včera som bol vypovedať ako svedok k trestnému činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Obvinený policajt, pravdepodobne na pokyn niekoho, neoprávnene vyhotovoval rôzne vzťahové diagramy. Ako poškodení v tomto konaní sú vedení aj iní politici /Sulík, Matovič, Lipšic, Procházka/. Bol to dosť nepríjemno-zvláštny pocit, pozerať sa na policajnom monitore na svojich rodinných príslušníkov na vypracovanom vzťahovom diagrame,“ uviedol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Alojz Hlina │ Foto: YT/SME , DenníkN