Mnohí slovenskí zákazníci ostali poriadne prekvapení po najnovšej informácii. Na našom trhu, no i v okolitých krajinách totiž končí známa kreditná spoločnosť, ktorá funguje vyše 70 rokov. Tisícky Slovákov tak v budúcnosti nebudú môcť čerpať výhody z populárnej kreditnej karty. 

Známa kreditná spoločnosť Diners Club, ktorá funguje od roku 1950, ohlásila na svojej webovej stránke koniec na slovenskom trhu. Rozlúči sa však aj so zákazníkmi ďalších stredoeurópskych krajín ako Česko, Poľsko či Rakúsko. O výhody kreditnej karty, ktorú využívajú najmä cestovatelia a zamestnanci na služobných cestách, tak príde v budúcnosti na Slovensku 20-tisíc zákazníkov.

Za odchodom pritom podľa dohadov môže stáť pandémia koronavírusu, ktorá obmedzila cestovanie, či polmiliardová pokuta spoločnosti z roku 2019. Tisícky zákazníkov v našej krajine však nemusia mať obavy, keďže platby kartou môžu byť v plnom rozsahu realizované a budú akceptované aj naďalej.

Majitelia kariet Diners Club nemusia urobiť žiadny úkon, nakoľko ich karty zaniknú automaticky posledným dňom výpovednej lehoty, 3. augusta 2022. „Radi by sme sa poďakovali našim klientom a obchodným partnerom za takmer 25 rokov spolupráce a prejavenú dôveru. Dúfame, že nami ponúkané produkty a služby zanechajú u našich klientov a v histórii takého výnimočného platobného trhu, akým sa stalo Slovensko a Česká republika, pozitívnu skúsenosť,“ odkazuje spoločnosť na záver. Koniec prevádzky na Slovensku nedávno ohlásila aj plynárenská spoločnosť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dinersclub.sk │ Foto: FB/Diners Club International, Unsplash