Českom v týchto dňoch otriasa ohavná vražda známeho hudobníka. Útočník ho umlátil na smrť a následne mu ukradol televízor, ktorý utekal vymeniť do záložne za peniaze. Krutého vraha už našla polícia.

Českom otriasla smutná správa. Cez víkend došlo v brnenskom domove dôchodcov k beštiálnej vražde. Napadnutou obeťou bol pritom podľa informácii českého Ahaonline známy hráč na klávesy, trumpetu, harmoniku a bicie Jaroslav V. (†88). V Jaroslavovej kapele v roku 1968 spieval aj jazzman Láďa Kerndl. Pôsobil uňho i kontrabasista Vincent Kummer, ktorý neskôr koncertoval s kapelou slávneho Karla Gotta.

K strašnej vražde došlo v domove v čase, keď sa Jaroslav vrátil z návštevy u kamarátky z vyššieho poschodia. V jeho garsonke na prízemí už naňho číhal 30-ročný vrah, ktorý hudobníka po zazvonení na zvonček umlátil údermi do hlavy buď rukami, alebo tupým nástrojom. Po vražde mu muž ukradol z bytu televízor.

Vrah ho stihol vymeniť v záložni za peniaze, no polícia ho dolapila už po dvoch dňoch od zločinu. Pomohla im DNA z miesta činu, keďže muža už evidovali v databáze za predošlé zločiny, a rovnako aj záznamy z kamier v domove. Násilníkovi, ktorý sa k vražde priznal, hrozí 20 rokov až doživotie za mrežami, no život to už Jaroslavovi nevráti.

Z jeho úmrtia sa zrútil aj kamarát Láďa Kerndl. „Volal mu kamarát kapelník a Láďovi ostalo zle, keď to počul. Strašne ho to zobralo,“ priznala jeho manželka Kerndlová. Zločin si nevedia vysvetliť ani Jaroslavove spolubývajúce z domova, podľa ktorých bol milým a tichým starčekom. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Kerndl sa po smutnej správe zrútil

Zdroj: ahaonline.cz │ Foto: Facebook/Laďa Kerndl – official, Blesk.cz