Známy český režisér, ktorý pôsobil posledné roky aj v Národnom divadle, vyšiel prednedávnom von s odvážnou pravdou. V statuse na sociálnej sieti sa fanúšikom a verejnosti na rovinu priznal, že síce nie je gay, ale cíti sa byť heterose*uálnou ženou.

Český úspešný režisér Daniel Špinar má za sebou množstvo úspechov a od roku 2015 pôsobil ako riaditeľ činohry Národního divadla. Len pred pár mesiacmi verejnosti oznámil, že ako riaditeľ končí. Krátko na to ale vyšiel pred fanúšikov a známych s ešte prekvapivejším priznaním. Nedávno pritom prišla s podobným odhalením slovenská herečka, ktorej dcéra sa cíti byť chlapcom.

V statuse na sociálnej sieti totiž uviedol, že nie je gay, ako sa doposiaľ prezentoval, ale cíti sa byť ženou: “Milí priatelia, nie som gay, ale som heterose*uálna žena. Trvalo dlho, než som k tomu prišiel a priznal si to. Čaká ma zložité obdobie, ale konečne sa cítim správne a celý môj život do seba zapadol,” napísal spokojne, pričom k tomuto uvedomeniu a prijatiu mu dopomohli študenti z iniciatívy Ne!musíš to vydržet.

Prechádzam si teraz dosť ťažkým obdobím, ktoré sa nedá len tak opísať. Počítam s tým, že teraz budem konfrontovaný s veľkým množstvom predsudkov, nenávisti, odporu a nepochopenia. Ale nič ma nezastaví v tom, aby som sa konečne cítil správne,” dodal Špinar, ktorý sa na konci podpísal menom Daniela.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Daniel Špinar │ Foto: YT/Český rozhlas Plus