Futbaloví fanúšikovia sú v slzách potom, čo sa pred pár hodinami dostala na verejnosť informácia o nečakanej smrti známeho slovenského futbalistu. Smutnú správu potvrdil futbalový klub, v ktorom pôsobil.

Slovenský futbalista Marián Čišovský, známy pod prezývkou “Čišo“, zomrel vo veku 40 rokov v noci zo soboty na nedeľu. V roku 2014 mu diagnostikovali amyotrofickú laterálnu sklerózu, s ktorou bojoval do posledného dychu.

Zdrvujúcu správu zverejnilo vedenie futbalového klubu Viktoria Plzeň. ,,Viktoriáni, dnes je ten najsmutnejší deň. S ťažkým srdcom musíme oznámiť, že nás navždy opustil Marián Čišovský. Úprimnú sústrasť celej viktoriánskej rodine,“ uvádza na sociálnej sieti. Športovec po sebe zanechal manželku a tri deti.

Marián sa do futbalu zamiloval už ako malý chlapec, pričom sa ako 19-ročný prepracoval do Interu Bratislava, kde získal dva ligové tituly a tešil sa aj z dvoch víťazstiev v Slovenskom pohári. Neskôr pôsobil v Žiline a v Petržalke, no napokon podpísal trojročný kontrakt v rumunskom Temešvári. Po návrate domov ho však pocitovo ťahal český futbalový klub Viktoria Plzeň, ktorému dal prednosť pred ponukou zo strany Slovan Liberec. Spoločne s Davidom Bystroňom sa stali najlepšou dvojicou obrancov v lige. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Twitter/FC Viktoria Plzeň  |  Foto: Twitter/FC Viktoria Plzeň, Denník SME, 90ka.cz