Známy slovenský politik, ktorý bol členom a spoluzakladateľom bývalej koaličnej strany Most – Híd, zomrel. Vo veku 54 rokov podľahol dlhej a ťažkej chorobe, ktorá nad ním, žiaľ, vyhrala.

Zo sveta slovenskej politiky dorazila veľmi smutná správa. Vo veku 54 rokov zomrel člen a spoluzakladateľ bývalej koaličnej strany Most – Híd Péter Vörös. Politik mal podľahnúť dlhej a ťažkej chorobe.

Jeho meno sa spája predovšetkým s návrhom novely pre záchranu tzv. malých škôl, ktorá bola v roku 2016 schválená parlamentom ústavnou väčšinou. Krátko pred smrťou bol Vörös členom parlamentného výboru pre vzdelávanie. Správu o jeho úmrtí potvrdil na sociálnej sieti jeho bývalý kolega József Nagy.

Bol si jednou z mojich najbližších sprieznených duší v politike, veľmi som dúfal, že sa tvoj boj neskončí takto. Je to veľká strata, že tu už nie si. Bude mi chýbať tento čestný, otvorený človek ako aj to, čo sa čoraz viac vytráca z politiky: princíp, vlastenectvo a ľudskosť. Peťo, odpočívaj v pokoji,” odkázal mu do neba. Úprimnú sústrasť rodine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Nagy József  │ Foto: Facebook/Vörös Péter