Je to iba pár dní, čo sa na sociálnej sieti začala šíriť klamlivá správa o náhlej smrti moderátora Viktora Vinczeho, ktorý mal zomrieť na následky očkovania. Na “overenú“ informáciu zareagoval aj samotný markizák, ktorý sa nezdržal posmeškov. Najnovšie však zareagovali admini stránky, ktorí tento hoax zverejnili.

Pred pár dňami bola na facebookovej stránke s názvom ,,Pendleri v ohrození SK“ zverejnená poplašná správa. ,,Moderátor Viktor Vincze mal podľahnúť vakcíne Pfizer. Mám to priamo od známej z nemocnice na bratislavských Kramároch,“ uvádzalo sa v príspevku. Na svoju údajnú smrť zareagoval aj samotný markizák. ,,Ovečky, pozdravujem vás zo záhrobia. Dnes večer za mňa Televízne noviny vysiela hologram,“ napísal s veľkou dávkou irónie.

Na celú kauzu najnovšie zareagovali administrátori stránky, ktorí si zverejnenie klamlivej správy nevedia vysvetliť. ,,Takže, vážení… V našej skupine bol uverejnený príspevok o tom, že Vincko umrel. Nikto z administrátorov neschválil tento príspevok! V momente, keď som to uvidel, okamžite som to zmazal a dotyčného pána v skupine zablokoval,“ vysvetlil jeden z adminov.

Admini považujú za mimoriadne nápadné, že Viktor upozornil na príspevok iba štyri minúty po jeho zverejnení. Nepriamo naznačili, že moderátorovi sa cez jeho priateľov podarilo narafičiť príspevok, aby mohol upozorniť na uvedenú stránku, že šíri klamstvá. V skupine pendlerov sú totiž príspevky smerované proti očkovaniu. ,,Ak má pán Vinco nejaké zvláštne kontakty a vie si zariadiť takéto trápne divadlo a predstierať smrť, nech sa páči,“ dodal admin.

Hoax na sociálnej sieti

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Pendleri v ohrození SK  |  Foto: IG/viktorvincze, FB/Pendleri v ohrození SK