Stáva sa už bežnou súčasťou politického sveta, že si politici i štátni zamestnanci riešia konflikty priamo na sociálnej sieti. Kráľom týchto konverzácií je rozhodne Igor Matovič, ktorý si znepriatelil ďalšiu osobu, tentokrát z ministerstva zdravotníctva SR.

Riaditeľka stratégie a sekcií reforiem rezortu zdravotníctva Zuzana Vargová sa rozhodla osloviť Slovákov na sociálnej sieti. Svoju frustráciu však ,,vypustila“ nevhodným spôsobom, keď nezaočkovaných občanov nazvala ,,tupelami“.

Vyjadrenia štátnej zamestnankyne sa dostali aj k Igorovi Matovičovi, ktorý je presvedčený, že svojím statusom určite nepresvedčila ani jedného nezaočkovaného človeka, aby absolvoval vakcináciu. ,,Verím, že pán minister zariadi, aby toto Tupelo viac nerobilo hanbu štátnej službe a pôjde kade ľahšie svinským krokom,“ napísal nahnevaný predseda strany OĽaNO.

Vargová sa nenechala rozhodiť, pričom považuje za absolútne neprimerané, aby minister iného rezortu vyzýval štátneho zamestnanca k odstúpeniu z funkcie kvôli prejaveniu názoru. ,,Pán Matovič má so zastrašovaním štátnych úradníkov bohaté skúsenosti, a preto ma aj trocha mrzí, že mu nebudem môcť dokázať, že takú moc nemá. Na ministerstve zdravotníctva som pred niekoľkými týždňami požiadala o skončenie pracovného pomeru dohodou, vzhľadom na plánované štúdium na Oxfordskej univerzite,“ uviedla, pričom určite zobrala vietor z plachiet expremiérovi, ktorý obľubuje hádky na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana Vargová  |  Foto: FB/Zuzana Vargová, YT/HNtelevízia