Dominika Cibulková je známa slovenská tenisová hviezda, ktorá ma za sebou mimoriadne úspešný rok. Za svoje víťazstva vždy tvrdo makala a nikdy sa nevzdávala. Tvrdá drina a pot ju sprevádzali až k samotnému vrcholu jej kariéry. Bola však Dominika stále taká priebojná a silná?

Jej bývalý tréner to povedal na rovinu! Roman Lobotka vyrozprával príbeh o tom, ako Domča začínala. Jej tréningy boli plné sĺz, nevedela skákať cez švihadlo či sa bicyklovať. Tréner v nej nevidel žiadny potenciál.

Roman Lobotka trénoval Dominiku od jej deviatich do jedenástich rokov. Rodičia Dominiky si dali záležať na tom, aby mala Domča dobrého trénera a pravidelný tréning. Od rodičov mal auto, na ktorom Dominiku vozil do školy a zo školy. Po škole nasledoval tréning, večer domáce úlohy a tak to išlo deň za dňom. Rodičia sa vracali z práce až večer. Dominika podľa jeho slov nijako nevynikala. ,,Nikto, ani ja osobne som neuvažoval, že bude hrať tenis. Priznám sa, že som v nej nevidel žiaden potenciál. Na kurte ju jej rovesníčky porážali bez problémov. Nevedela sa bicyklovať ani skákať na švihadle” vyjadril sa Roman pre portál Šport24.

MAJSTERKA SVETA – vasa MAJSTERKA SVETA!!! CHAMPION of the CHAMPIONS

Fotka uverejnená používateľom Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

Dominika však vedela plávať a časom ju tréner naučil aj bicyklovať. Roman Lobotka tiež prezradil, že keď sa Dominike nechcelo trénovať schovala kľúče od telocvične a nechcela ich ukázať až kým jej mama nezakázala niečo čo mala rada.

Dnes je z nej však aj napriek všetkému úžasná svetová tenistka a svoj úspech si tvrdlo vybojovala. Na svoj vrchol dotiahla aj celé Slovensko, ktoré je na ňu právom hrdé.

Zdroj: sport24.aktualne.atlas.sk | Foto: Facebook, Instagram