Český spevák sa zviditeľnil vďaka účinkovaniu v piatej sérií speváckej šou Česko Slovensko hľadá Superstar, pričom viac ako hudbou sa “preslávil” najmä stroskotaným vzťahom s Katarínou Knechtovou. V blízkej budúcnosti plánoval vydať nové pesničky a koncertovať, avšak priority mladého muža sa veľmi rýchlo zmenili, keďže skončil v psychiatrickej liečebni.

Petra Borkovca mohli diváci zaregistrovať ako finalistu v speváckej šou Superstar, pričom bolo jasné, že medzi ním a porotkyňou Katkou Knechtovou lietali iskry z každej strany. Netrvalo dlho a spevák nakoniec priznal vzťah so stálicou slovenského šoubiznisu, ktorá bola od mladého muža staršia o 19 rokov.

Románik však nakoniec trval iba niekoľko mesiacov a na verejnosť sa dostala informácia, že Petr má mať vážne problémy s alkoholom, čo malo byť aj dôvodom rozchodu dvojice. Po pár mesiacoch od dramatického odlúčenia od speváčky zverejnil mladý Čech na sociálnej sieti prekvapivý status, kde priznáva svoje zlyhanie. ,,…asi by bolo fér, aby som vám niečo povedal. Momentálne sa nachádzam na psychiatrickej liečebni. Niekedy človek ani nevie, ako sa tu môže rýchlo ocitnúť, môže sa to stať každému z nás,“ napísal v úvode Borkovec.

Zdá sa však, že mladík pracuje na svojej kariére aj v priebehu liečenia. ,,Ešte tu pár týždňov budem, a tak budem rád za trpezlivosť a podporu. Tvorím aj tu a verím, že sa po prázdninách stretneme na nejakých koncertoch,“ dúfa v lepšie začiatky talentovaný spevák.

Zdroj: Instagram/petrborkovec_official  |  Foto: Instagram/petrborkovec_official, Instagram/lukyadamec, Instagram/adamdurica