Kňaz Miroslav Čajka sa po prepuknutí koronavírusovej pandémie pridal na stranu tých, ktorí ochorenie zosmiešňovali a podceňovali dôsledky na zdravie človeka. Koncom októbra sa však vírusom sám nakazil a napokon prosil veriacich na Facebooku o modlitby. V stredu podvečer dorazila smutná správa.

Miroslav Čajka bol okrem kňazského povolania aj veľmi aktívny na sociálnych sieťach a otvorene podporoval Kotlebove myšlienky. Po prepuknutí koronavírusovej pandémie sa pridal k tým, ktorí vírus nebrali vážne a zdieľal príspevky, ktoré ochorenie zosmiešňovali či podceňovali.

Už koncom októbra sa ale vírusom sám nakazil, rovnako ako Kotleba a ďalší členovia strany, a 19. októbra zdieľal fanúšikom a veriacim smutný odkaz. „Mám veľmi silný zápal pľúc. Hrozia mi aj vážne dôsledky. Prosím o modlitby. Ak je možné, aspoň o desiatok ruženčeka. Všetkým, čo sa za mňa pomodlia, zasielam svoje kňaské požehnanie,“ prosil na sociálnej sieti.

Bohužiaľ, jeho zdravotný stav sa ani časom nezlepšil a v stredu vydýchol poslednýkrát: „V mene rodiny redemptoristov Vám oznamujem, že dnes pred 17.00 hodinou odišiel do domu nebeského Otca o. Miroslav Čajka, rehoľný kňaz, člen Michalovskej viceprovincie redemptoristov. Ďakujem za modlitby, ktoré ste adresovali Bohu v intencii otca Miroslava Čajku. Prosím o modlitbu za jeho spásu. Večná mu pamiatka,“ uviedol člen Kongregácie redemptoristov Daniel Atanáz Mandzák. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Priatelia blahoslaveného mučeníka Dominika Metoda Trčku, Miroslav Čajka │ Foto: YouTube/Miroslav Čajka