Pred pár dňami došlo v Banskobystrickom kraji k tragickej dopravnej nehode. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky, no vodiča sa už nepodarilo zachrániť. Nepochopiteľným však ostáva správanie sa cudzieho muža, ktorý sa rozhodol namiesto pomoci venovať bizarnej záležitosti!

Medzi Lučencom a Rimavskou Sobotou došlo k vážnej dopravnej nehode. Vodič z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru a narazil do oprotiidúceho kamióna. 67-ročný šofér napokon ťažkým zraneniam podľahol na mieste nehody.

Ešte pred príchodom záchranárov pribehli na pomoc prechádzajúci vodiči, no jeden z nich zastavil pri autonehode z iného dôvodu. Namiesto prvej pomoci mužovi, ktorý bojoval o život, sa rozhodol vytiahnuť mobilný telefón a prostredníctvom sociálnej siete vysielal priamy prenos z miesta tragédie.

Jeho konanie kritizovali ľudia na internete, a zároveň aj muži zákona, ktorí upozornili, že v niektorých krajinách je natáčanie či fotografovanie nehôd prísne zakázané. ,,Prečo sú niektorí vodiči schopní namiesto poskytovania prvej pomoci zverejniť videá a fotky z miesta nehody bez ohľadu na to, že to môžu vidieť na sociálnych sieťach aj blízki obetí? Fotiť si alebo natáčať miesta nehody, nedajbože, obete nehôd, je naozaj cez čiaru,“ dodali policajti.

Muž si natáčal video z nehody

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Polícia SR  |  Foto: FB/Polícia SR-Banskobystrický kraj, Pixabay