V štvrtok (19. novembra) zasahovali všetky záchranné zložky v obci Lednické Rovne, kde došlo k požiaru rodinného domu. Po uhasení ohňa vyniesli hasiči z objektu dve mŕtve telá, pričom v týchto hodinách už polícia pozná identitu muža, ktorý je za úmrtie osôb zodpovedný!

V druhej polovici týždňa boli do obce Lednické Rovne privolané všetky záchranné zložky k požiaru domu, v ktorom sa v tom čase nachádzalo päť osôb. Kým tri z nich vyviazli bez zranení, dve mŕtve ľudské telá vyniesli hasiči z objektu až po uhasení požiaru. Už vo štvrtok vyjadrila polícia podozrenie z obzvášť závažného zločinu vraždy, pirčom táto predtucha bola iba pred okamihom potvrdená.

“Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry v prípade dvojnásobnej vraždy v obci Lednické Rovne už obvinil Lukáša K.,” uviedol policajný hovorca Michal Slivka. Podľa jeho slov mal obvinený vopred naplánovať vraždu s jednou z maloletých osôb, pričom išlo o zlé správanie sa k deťom. “Plán bol taký, že k usmrteniu dôjde v spánku, čo sa aj stalo. Na zakrytie činu mali podpáliť dom. Deti mali byť vyvedené mimo objekt, aby zhoreli len telá a zničili sa dôkazy o vražde. S požiarom mu jedna z maloletých mala pomáhať, na jeho podpálenie mala po dome rozliať látku, ktorá mala podporiť horenie,” dodal hovorca o šokujúcom prípade. O väzbobnom stíhaní obvineného sa bude rozhodovať v najbližších dňoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia