Pohreb Milana Lučanského sa uskutoční už o hodinu, pričom policajný prezident aj minister vnútra vyzýva ľudí, aby sa vyhýbali preplneným miestam v čase pandémie. Na poslednú rozlúčku s generálom sa chystali aj známe politické tváre, no teraz je všetko inak.

Peter Pellegrini ako aj Denisa Saková sa rozhodli nečakane na poslednú chvíľu svoju účasť zrušiť. Pohreb sa pritom bude konať o 14:00 v Štrbe, kam sa chystá veľké množstvo Slovákov. Obrad bude pritom napriek tomu, že si mal Lučanský na život siahnuť sám, cirkevný.

Pellegrini spolu so Sakovou natočili pred pár minútami smutné video, v ktorom vysvetľujú, že na poslednú rozlúčku neprídu preto, že rodina si neželá politizáciu pohrebu, ako aj preto, že nechcú porušovať platné nariadenia vlády a rešpektovať protipandemické odporúčania ministra vnútra aj policajného prezidenta.

Na pohrebe Milana Lučanského však budú chýbať štátne pocty ako zahalenie rakvy do slovenskej vlajky, čestná stráž či štátna hymna. Premiér Igor Matovič ale potvrdil, že posiela zosnulému generálovi veniec a rovnako Roman Mikulec vyvesí v dnešný deň čiernu vlajku. Pohrebu sa po udelenej výnimke môže zúčastniť viac ako šesť osôb, no musia sa vedieť preukázať negatívnym antigénovým testom a dodržovať hygienické opatrenia.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Peter Pellegrini