Zuzana Čaputová po stretnutí s poprednými vedcami ŠÚKL navštívila aj Biomedicínske centrum Slovenskej akadémie vied. Po šokujúcich vyjadreniach Igora Matoviča hasila napáchaný problém a prácu slovenských odborníkov podporila slovami vďaky a uznania. Z jej tlačovej besedy je dnes jasné, že prezidentka v otázke služobných ciest ex-premiéra Matoviča dodnes nemá jasno! 

Zuzana Čaputová navštívila slovenských odborníkov a po rozhovoroch sa postavila pred médiá, kde slovami kritiky na hlavu Igora Matoviča rozhodne nešetrila. Jeho služobnú cestu do Ruska označila ako diplomaticky nevhodnú a dodnes netuší, čo vlastne budú vedeckí kolegovia na maďarskej strane testovať. “Doterajšie výsledky, ktoré boli v laboratóriách na Slovensku urobené, svedčia všetky v prospech Sputniku ako vakcíny. Znamená to, že dôverujme slovenským inštitúciám, ktoré tu máme a nespochybňujme ich na inom ako vecnom základe,” reaguje prezidentka SR.

Čo teda budú skúmať maďarskí vedci, zatiaľ nevedia potvrdiť slovenskí odborníci ani Čaputová: Doteraz nie je zrejmé, čo vlastne bude predmetom posudzovania v Maďarsku… Vieme, že dnes sa ozvali bývalí aj súčasní diplomati a konštatovali porušenie viacerých štandardov.. Ak bude maďarská strana robiť laboratórne skúšky, budú to presne tie isté laboratórne skúšky, ktoré sa doposiaľ robili a ktoré proste realizovali slovenské laboratóriá. Predmetom ich skúmania by mali byť tie isté skutočnosti, ktoré verifikovali slovenské inštitúcie, pričom prezidentka považuje za neštandardné a nevhodné, že bolo jednak obídené ministerstvo zhraničných vecí a že na takomto rovaní sa nemohol, hoci prejavil záujem, a je to diplomatický štandard, zúčastniť zástupca nášho veľvyslanectva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová | Foto: IG/igor_matovic_olano, FB/Igor Matovic