Brutálna vražda Violy (†34) sa stala jednou z najdiskutovanejších tém v krajine, pričom vznikajú rôzne teórie o vrahovi, ktorý učiteľku pripravil o život. Práve vďaka ľuďom sa však pred pár dňami dostala na verejnosť informácia, že modelka bola členkou Apoštolskej cirkvi. Dokonca plánovala radikálny krok, ktorý spolok určite nepotešil.

Rodáčka zo Sniny navštívila prvýkrát cirkevný spolok pred štyrmi rokmi, keď ju na bohoslužbu priviedol kamarát. Od tohto momentu sa stala oficiálnou členkou Apoštolskej cirkvi s názvom Otcov dom. Jej účasť na stretnutiach potvrdil aj samotný vodca Vladimír Žák. Po tom, ako sa stala súčasťou tohto združenia, došlo k zlomu.

Rodina a priatelia zachytili, že Viola chodila viac zahalená a menej sa líčila. Dokonca mala skoncovať s modelingom, pričom sa s radosťou zapájala do aktivít spolku. V posledných týždňoch však zrejme prehodnotila svoje vystupovanie v cirkvi.

Podľa portálu tvnoviny.sk mala učiteľka angličtiny všetkého plné zuby a zo spoločenstva chcela odísť. Oficiálne jej to však nedovolili a členovia sa ju snažili opäť dostať na “správnu“ cestu. Začínajú sa však ozývať ľudia, ktorí boli jeho súčasťou, pričom majú predovšetkým zlé skúsenosti. ,,Majú sektárske ťahy najmä na mladých ľudí. Môj kamarát nedopadol dobre, skončil na psychiatri. Ešte aj tam ho chodili uzdravovať. Musel zmeniť bydlisko,“ uviedla Slovenka pre plusku.sk, pričom sa snažila pomôcť priateľovi dostať sa z cirkvi.

Tomáš zase otvorene hovorí o Apoštolskej cirkvi ako o sekte, ktorá ho dostala do zúfalstva. Členovia spolku mu spôsobili psychické problémy, pričom sa predávkoval. Našťastie, v poslednej chvíli ho zachránila rodina, ktorá mu pomohla vymaniť sa zo spoločenstva. Martine mala cirkev takmer rozbiť manželstvo. Jej muž začal uprednostňovať združenie pred ženou a deťmi. Prebral sa až vo chvíli, keď ho opustila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, pluska.sk  |  Foto: Facebook/Viola M.,Otcov Dom – Father’s House, Oscary Art, Jaroslava B.