Pred pár dňami Slovenskom otriasla tragédia na sídlisku Vlčince v Žiline, keď sa mladík snažil ochrániť svoju kamarátku, na čo doplatil životom. Polícia stále pátra po neznámom páchateľovi, no prehovorila ich spolužiačka, ktorá prezradila dôvod, prečo došlo k vražde.

Neznámemu páchateľovi sa 16. mája podarilo dostať do priestorov paneláku pod zámienkou, že jej plynár, ktorý ide odpisovať hodiny. Následne išiel cielene k jednému z bytov, kde zaútočil na 16-ročné dievča a Tomáša bodol nožom, na následky čoho zomrel.

K tragédií sa vyjadrila spolužiačka, a predovšetkým kamarátka, ktorá prišla so šokujúcim vysvetlením. „Ten chlap mohol mať okolo 50 rokov a sledoval ju už od autobusovej zastávky. Šla domov a on sa za panelákom prezliekol do montérok a do paneláka ho niekto vpustil s tým, že odpisuje energie. Zazvonil na dverách bytu a se*uálne sa na ňu vrhol. Tomáš ju chcel zachrániť, a tak jej pribehol na pomoc. Bodol ho nožom a ju porezal na ruke. Jej život sa podarilo zachrániť, ale Tomáša už nie,“ prezradila pre cas.sk.

Tomáš s napadnutou dievčinou boli dobrí kamaráti a v byte sa nachádzal kvôli dohodnutiu detailov cesty, ktorú plánovali. O pár dní totiž mali spoločne navštíviť jeho sestru v Londýne, ktorá tam študuje. Radosť z výletu však veľmi rýchlo vystriedal strach o holý život.

Reakcia gymnázia, ktoré Tomáš navštevoval

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook/Polícia SR, Facebook/Gymnázium, Varšavská cesta 1,Žilina,  Facebook/Tomáš T.