Tibor Gašpar sa dostal začiatkom novembra 2020 do väzby v rámci akcie Očistec, pričom za mrežami skončili aj ďalší vysokopostavení funkcionári. Po samovražde Milana Lučanského sa o slovo na sociálnej sieti prihlásil Gašparov syn. Najnovšie vyplávali na povrch šokujúce informácie o tom, že exprezidenta polície mal pred zásahom NAKA varovať Robert Kaliňák.

Tomu, že Gašpar mal informácie o zatknutí skôr, nasvedčuje aj fakt, že sa pred príchodom polície sám dostavil na špeciálnu prokuratúru a podal trestné oznámenie so slovami, že sa pripravuje “kriminalizácia jeho osoby”. V tom čase však nechcel vyzradiť, odkiaľ také niečo vie. Pri zamietnutí Gašparovej žiadosti o zmiernenie kolúznej väzby ale sudca Špecializovaného trestného súdu Stieranka uviedol, že exprezident polície vedel, že ho zadržia a obvinia.

Sudca podľa informácií Sme uvádza, že informovať ho mal aj samotný exminister Robert Kaliňák, pričom Gašpar mal na NAKA čakať doma pripravený so zbalenými vecami. Kaliňák mal vypnutý telefón a na správy redakcie nereagoval. Sudca zdôrazňuje, že dôkazy v kauze pribúdajú a vyšetrovanie napreduje s tým, že 10 z 18 obvinených sa už de facto priznalo k spáchaniu skutkov.

O situácií si myslí svoje aj generál Macko, ktorý sa k úniku informácií vyjadril vo svojom blogu: “R. Fico vykrikoval minulý týždeň o únikoch informácií z NAKA. Bol to však on, kto zatiaľ najviac verejne zneužíval nezákonne získané informácie… Pred pár týždňami sa ten istý Robert Fico živo odbavoval na údajných detailoch z výsluchu policajta Kučerku a oznamoval nám, že prokurátori hovorili podozrivému, že „bude s*ať krv“. Fico sa intenzívne zastával prokurátorky Kučerkovej, ktorá si ako manželka obvineného bola v banke uložiť 350-tisíc eur v keši. Dnes je táto pani tiež medzi obvinenými a Robert Fico ďalej múti vodu. Z jeho vyjadrení by sa mohlo zdať, že má interné informácie z prokuratúry, ktoré presahujú rámec možností jeho rozvetvenej prokurátorskej rodiny,” upozorňuje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk, pavelmacko.blog.sme │ Foto: YT/Aktuality.sk, FB/Erik Kaliňák