Na politickej pôde sa opäť vyostruje situácia, pričom opakovane dochádza k tvrdým útokom zo strany koalície i opozície. Je iróniou, že každý z politikov na tlačovej konferencií hovorí o jednotnosti krajiny a vzájomnej komunikácií bez obvinení. Svoje si o tom myslí aj uznávaná politologička.

V prípade, ak je “bežný občan“ nakazený koronavírusom, musí zostať v karanténe minimálne 10 dní bez ohľadu na to, či má nejaké príznaky alebo nie. Podľa najnovšej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, pod ktorú sa podpísal hlavný hygienik Ján Mikas, dostali politici výnimku.

Nakazení poslanci sa totiž môžu zúčastňovať rokovaní v parlamente, ak sú bezpríznakoví a používajú ochranné prostriedky. Táto informácia priam rozzúrila poslancov z opozície, pričom Peter Pellegrini vyzval Mikasa, aby sa vzdal svojej funkcie. Známa politologička Viera Žúborová je presvedčená, že situácia vyslala pre verejnosť negatívny signál o tom, že sú politici nad zákonom a nemusia dodržiavať karanténu.

Podľa jej slov budú mnohí poslanci prekvapení, ako ich mnohí ľudia znenávidia. „Je to veľmi nešťastné a iba to zobrazuje stav vlády. Ukazuje to jej nekompetentnosť, nezorganizovať, nekoncepčnosť a robenie vecí na poslednú chvíľu. Pán premiér a ľudia okolo neho iba dokazujú, že nie sú zrelí na to, aby vládli,“ uviedla pre tvnoviny.sk.

Žúborová zároveň upozorňuje, že spoločnosť má vyššie nároky na seba, no aj na ľudí okolo seba i politikov, ktorí sú volení, ako to bolo pred 15 rokmi. ,,Sme v kríze a poslanci by mali byť elity, ktoré ukážu, akým smerom sa máme pohybovať. To už nie je arogancia moci, to je chýbajúce EQ, necitlivosť a nedostatok empatie,“ dodala kriticky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/NR SR, Viera Žúborová, JK-photography, Peter Pollák jr. – Poslanec NRSR, minv.sk