Na hlavu premiéra Slovenskej republiky Igora Matoviča sa to sype z každej strany. Preto sa niekto rozhodol, že mu ju jednoducho odreže! Čo stojí za týmto hrubým vyhrážaním sa smrťou a prečo sa k nemu mladík uchýlili?

Polícia Slovenskej republiky informuje o hrubom prečine vyhrážania sa smrťou, ktorého sa mladík dopustil na sociálnej sieti: “Práve mi písala mama, že babka aj napriek tomu, že umrela na zlyhanie srdca, mala pravidelné kontroly v Prešove, tam jej vždy pomohli, ale zároveň ďalšia správa, odkedy je korona, sa, žiaľ, babka do Prešova už dostať nemohla,” začína sa príspevok zúfalého muža. Jeho bezmocnosť však prešla do hrubých vyhrážok, kedy v príspevku pokračoval v znení, že si ide po Matovičovu hlavu: “My ideme vziať život tebe, IGOR MATOVIČ!!!” 

Tento počin má však svoju dohru, informuje polícia Slovenskej republiky. “Poverený príslušník zo Stropkova už začal trestné stíhanie pre prečin nebezpečného vyhrážania. Za uvedené konanie hrozí trest odňatia slobody až na tri roky. Polícia nebude tolerovať takéto vyhrážky cez sociálne siete. Je potrebné si uvedomiť, že za sociálnu sieť sa nemožno skryť a aj takéto vyjadrenia môžu mať trestnoprávnu dohru.” 

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR – Prešovský kraj | Foto: FB/Polícia SR – Prešovský kraj, IG/igor_matovic_olano