Parlamentné voľby 2020 priniesli prekvapivé výsledky, ktoré niekoľkými bodmi zaskočili voličov aj analytikov. Na svoje nelichotivé výsledky už zareagoval aj Peter Pellegrini či nahnevaný Andrej Danko. Vo štvrtok došlo u jedného z politikov aj k dráme po tom, ako sa anonym vyhrážal zabitím jemu aj jeho rodine.

Parlamentné voľby priniesli niekoľko neočakávaných výsledkov, ktoré zrejme tipoval len málokto. Do parlamentu sa totiž napokon nedostali koaličné strany SNS (3,16 %) ani Most- Híd (2,05 %), ktorý si dokonca bude hradiť kampaň sám. Pred bránami však ostala aj Hlinova KDH (4,65%) a zrejme najviac prekvapivou je prehra favorizovanej PS – Spolu (6,96 %), ktorých delilo od parlamentných kresiel 0,04 percenta, keďže v ich prípade bolo volebné kvorum stanovené až na 7 %.

Voľby zvalcovala strana OĽaNO (25,02 %) s Igorom Matovičom, ktorý si získal hlasy viac ako 700 000 Slovákov a už teraz je zrejmé, že koalíciu bude chcieť vytvoriť s Borisom Kollárom a Sme rodina (8,24 %). Z prehry je po 12 rokoch zdrvená strana Smer – SD (18,29 %), pričom na prvé slová Roberta Fica sa stále čaká. Predseda sa neobjavil ani na nočnej tlačovke, na ktorej zodpovedal otázky novinárov premiér Peter Pellegrini.

Ten rovnako priznal, že výsledky ich nepotešili a po zasadnutí klubu nevylúčil ani personálne či iné strategické zmeny. Počas Pellegriniho prejavu došlo aj k poriadnemu šoku, keď neznámy hlas zakričal cez okno “Pello do basy”. Premiér sa trochu vydesil, no napokon sa nad nečakanou situáciou pousmial. Prepad zaznamenala aj ĽSNS, ktorá získala len 7,97 percenta.

Prehru znášal zle aj predseda strany SNS a predseda parlamentu Andrej Danko. Ten sa otázke novinára z Denníka N oblúkom vyhol a napokon si neodpustil urážky na adresu tohto média. Keď predstúpil unavený pred novinárov, svoje slová zopakoval a nízke percentá dáva za vinu aj nevhodnej medializácií jeho osoby. Tesne nad 3 percentami skončila aj Druckerova strana Dobrá voľba, kým fiasko zažila Harabinova strana Vlasť, ktorá skončila s 2,93 percentami a rovnako ako Most si bude hradiť kampaň z vlastného vrecka.

Reakcia Smeru po voľbách

Reakcia Andreja Danka po voľbách

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/SMER – SD, Zomri, Andrej Danko – predseda SNS, Peter Pellegrini