Miro Jaroš (42) sa do povedomia širokej verejnosti dostal vďaka historicky prvej sérii šou Slovensko hľadá Superstar v roku 2004, kde naplno odštartoval svoju spevácku kariéru. Kým na kastingoch súťaže pôsobil s farebnými vlasmi a príbehom z Izraela exoticky, dnes je z neho muzikant v žltej košieľke s motýlikom na krku a zabáva našich najmenších.

Miro Jaroš však v detstve nemal na ružiach ustlané, k životu v prepychu sa musel vypracovať: „Žili sme skromne, v dome u pradeda, v jednej izbe. Do kúpeľne sa chodilo zvonka, čo bolo v zime nepríjemné. Keď som chodil do druhej triedy, začali sme stavať dom. Spomínam si, ako som od otca pýtal drobné na cukríky, no on mi ich nedal, lebo trebalo šetriť na dom,“ priznáva v autobiografickej knihe „Sny sa plnia“.

Miro priznáva, že s otcom nemal dobrý vzťah, cestu si k sebe nenašli ani po rokoch. Speváka a jeho troch mladších súrodencov vychovával otec gumeným remeňom, prípadne ich trestal kľačaním na špicatom polene. Okrem toho Miro nenašiel v rodine a v učiteľke pochopenie ani pre vášeň v hudbe, ktorú od detstva miloval. Týmto spôsobom dospievania sa Mirovi na vysvedčení prejavila aj štvorka zo správania.

Potom ako prešiel štandardným procesom mutácie, sa pridružili ťažkosti s hlasivkami: „Veľmi som trpel. Zistili mi, že mám na hlasivkách uzlíky, nariadili mi úplný hlasový pokoj. Mal som veru všelijaké myšlienky. Bolo to hrozné. Nechcelo sa mi žiť. Vyzeralo to tak, že prídem úplne o hlas,“ priznal svojho času zdrvený spevák, ktorý nenašiel u nikoho pochopenie. „Tak som sa aj poprechádzal po železničnej stanici… Ocitol som sa v noci na koľajniciach a do toho mama bola dlhodobo hospitalizovaná v nemocnici, lebo psychicky nezvládala nápor na ňu a sklamanie z toho, že ju otec nechal v štichu. Mal som 15 rokov, štvorku zo správania, nevedel som sa nikam zaradiť, mal som zranenú dušu,“ opisuje chúlostivú situáciu Miro.

Čo ho však presvedčilo od fatálneho konca bol našťastie strach: „Uvidel som obrovský vlak a veľmi som sa zľakol. Uskočil som a vrátil som sa domov. Veľa si z toho nepamätám. Bolo to hlúpe,“ prizáva. Dnes sa však Mirovi mimoriadne darí. Iba pred týždňom vydal nový album s názvom “Milujem život svoj”, z ktorého predstavil aj prvý singel Hora: „Dlho som sa tešil na túto chvíľu, že vám ho budem môcť predstaviť. Som šťastný“, opisuje pocity radosti uznávaný slovenský umelec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Sny sa plnia| Foto: IG/jarosmiro, michalpetrik_official