Ondřej Brzobohatý poriadne šokuje! Syn herečky Hany Gregorovej a zosnulého herca Radoslava Brzobohatého si zmenil priezvisko, ktoré zdedil po slávnom otcovi. Ako sa teraz volá?

[sociallocker]Syn známych hercov Ondřej Brzobohatý (33) prekvapil svojím rozhodnutím pozmeniť si priezvisko po otcovi. Herec, spevák a moderátor však na to má praktický dôvod. Portál super.cz zistil, že Ondřej prevzal priezvisko po matke, slovenskej herečke Hane Gregorovej. Teraz sa teda oficiálne volá Ondřej Gregor. Všetko dokazuje aj Obchodný register, kde sa zapisujú presné údaje z občianskeho preukazu. Ondřej mal však svojho otca veľmi rád a na zmenu mal dôvod.

Ondrej prevzal priezvisko po mame, slovenskej herečke Hane Gregorovej

Vyjadril sa k tomu už aj sám na sociálnej sieti. Povedal, že vzhľadom k tomu, že väčšina jeho práce tvorí skladanie hudby a táto profesia sa dá vykonávať kdekoľvek a pre kohokoľvek na svete, sa vraj už dlhých desať rokov hral s myšlienkou, že si pre takúto činnosť v zahraničí vytvorí pseudonym. “Vzhľadom k tomu, že na priezvisku “Brzobohatý” si lámu zuby aj českí moderátori, uvažoval som o mene “Gregor”, ktoré patrilo dedkovi z maminej strany a ktoré je omnoho viac medzinárodné. Zhodou okolností sa dedko volal podobne ako ja, Andrej. V poslednej dobe sa moja možnosť tvoriť v zahraničí výrazne množí, a tak som sa rozhodol k ráznemu kroku,” zdôvodnil svoje rozhodnutie Ondřej.

Vysvetlil ako je to presne s jeho menom: “K svojmu menu, na ktoré som pyšný a verím, že som za svoju kariéru jeho česť ničím nepoškodil si pridávam ďalšie meno, Gregor. Moje celé meno teda znie Ondřej Brzobohatý Gregor. Vo svojej umeleckej forme pre zahraničie Ondřej B. Gregor.” Dodal, že dôvody k takémuto rozhodnutiu sú postavené nielen na pragmatickom základe jeho umeleckej kariéry, ale i na veľkej láske k jeho rodičom, pričom bude hrdým nositeľom mien ich oboch. Každopádne, v Obchodnom registri je zapísaný len ako Ondřej Gregor.

Zdroj: super.cz, Facebook | Foto: Facebook[/sociallocker]