Od pondelka sa v skorých hodinách začalo pokračovanie súdneho megaprocesu v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. V utorok prehovorila okrem iných mama zavraždenej Martiny Zlatica Kušnírová, ktorá vyzradila šokujúce slová o Robertovi Ficovi.

V utorok sa v súdnej sieni v Pezinku zišli okrem obžalovaných opäť aj rodičia zavraždeného novinára a jeho snúbenice. Ku slovu sa dostala i Zsuzsová, ktorá svoju vinu naďalej popiera a hodlá to v priebehu procesu dokázať. Šokujúce odhalenie ale prišlo zo strany Zlatice Kušnírovej, ktorá sa k celému prípadu vyjadrila pred sudkyňou.

Okrem dojímavých slov na adresu dvoch mladých ľudí, ktorí mali celý život pred sebou, prehovorila aj o vyhrážaní sa na adresu Jána Kuciaka. Dodala však, že okrem známej nahrávky, v ktorej Kočner sľubuje zbieranie špiny, sa dozvedela čosi nečakané i od samotnej dcéry.

V roku 2015 jej mala Martina prezradiť, že na nebohého Kuciaka mal kvôli článku o predraženom tendri podať trestné oznámenie samotný Robert Fico: „Viem, že v roku 2015 mi volala, že Fico dal na Janka trestné oznámenie. Ja som sa pýtala, že prečo, a ona mi povedala, že Janko nič nespravil, ale že tam boli nejaké vrtuľníky z Ukrajiny predražené či čo. Ale potom to Fico stiahol. A za to som bola nahnevaná, keď povedal, že on takého chlapca ani nepoznal. Lebo s ním mal dočinenia,“ odhaľuje podľa týždenníka Týždeň nečakané informácie.

Zdroj: tyzden.sk │ Foto: YouTube/SME, Facebook/Robert Fico