Slovensko momentálne bojuje s druhou vlnou koronavírusu, pričom konzílium odborníkov musí dlhé hodiny diskutovať o nových opatreniach, ktoré zabránia šíreniu pandemického ochorenia. Minister zdravotníctva sa najnovšie vyjadril aj k stužkovým slávnostiam a ich bezpečnostným rizikám.

Vyučovanie na školách bolo jednou z najdôležitejších tém na zasadnutiach konzília odborníkov. Bolo nutné zaviesť prísne pravidlá, ktoré majú ochrániť nielen študentov, ale i učiteľov a rodičov. Doteraz sa však nikto nevyjadril k stužkovým slávnostiam, na ktoré sa tešia maturanti dlhé mesiace.

Prípravy na dôležitú udalosť niekedy začínajú aj rok pred finálnym večerom, pričom rodičov každého stredoškoláka stojí nemalú sumu peňazí. Najnovšie vyjadrenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího tak muselo zarmútiť tisícky študentov. Podľa jeho slov považuje stužkovú za veľké riziko nákazy a v ohrození sú nielen mladí ľudia, ale aj rodičia a starí rodičia.

Maturantom nehrajú do karát ani opatrenia spojené so zákazom hromadných podujatí vrátane reštauračných a hotelových zariadení. Krajčí upozorňuje, že mu ide predovšetkým o ochranu verejného zdravia, ktorá nekorešponduje s večernou zábavou študentov. ,,Takýmto spôsobom to vyzerá tak, že bude bez stužkovej,“ povedal pre televíziu TV JOJ.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: FB/Nikdy tu nebude dobre, Svadobné fotografie-Tomáš Pavčo