Premiér Igor Matovič sa iba pred okamihom postavil pred novinárov, pričom verejnosť informoval nielen o smerovaní Slovenska v období koronavírusu, ale aj o počte nových nakazených.

Igor Matovič na tlačovej konferencii informoval verejnosť, že počas uplynulých hodín pribudlo na Slovensku 27 nových nakazených, kým 661 vzoriek bolo vyhodnotených negatívne. Deväť ľudí bolo vo veku nad 60 rokov, no k pacientom sa pridali aj maloleté deti vo veku 3, 4 a 9 rokov.

Ako počas brífingu odznelo, opatrenia, ktoré nariadil krízový štáb, sa javia ako účinné, pričom vrchol pandémie by mal nastať o 110 dní, kedy bude údajne nakazených 3,2 % obyvateľov Slovenska. Premiér však zdôraznil, že je nevyhnutné dodržiavať nariadenia, aby sa zamedzilo rozširovaniu pandémie, ktoré môže byť fatálne, ako napríklad v Taliansku či Španielsku.

Napriek vyzývaniu k disciplíne vyjadril i skeptický názor, ktorým prekvapil mnohých Slovákov. “Neklamme si, že v júli si dáme rúška dole a žijeme normálny život. Ak pôjdeme týmto scenárom, tak v tých rúškach tu budeme takto za rok alebo možno v máji budúceho roku, možno v lete budúceho roku. A potom treba ľuďom povedať, že deti nám ohlúpnu, že niekomu to aj na psychiku bude liezť, riskujeme obrovsky veľa,” uviedol Igor Matovič.

Zdroj: MZ SR

Celá konferencia, pričom o katastrofálnych predikciách hovorí od 1:00:00

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TK | Foto/Video: YouTube/ HN televízia