ŠOKUJÚCE správy: Vadala a Trošková odhalení, toto je horšie, ako sa čakalo!

Dátum:

Z Talianska k nám dorazili veľmi znepokojivé správy. Talianska novinárka Maria Grazia Mazzola uviedla v televízii RAI nové informácie o Vadalovi a Troškovej. Talian mal mať živé kontakty s našimi politikmi a údajne si kúpil aj niektorých vysokopostavených ľudí…

Z Talianska sa k nám dostali opäť ďalšie znepokojivé správy. Investigatívna novinárka Maria Grazia Mazzola pre televíziu RAI prezradila po zisteniach z benátskej prokuratúry, že Mária Trošková mala byť ako asistentka poslanca Jasaňa, ako aj expremiéra Roberta Fica v pravidelnom telefonickom kontakte s Antonínom Valadom, ktorý je momentálne obvinený za drogovú trestnú činnosť, celá reportáž >>> TU <<<.

Hoci Vadala poprel milenecký vzťah s Troškovou, mama tmavovlásky tvrdila, že sa mali dokonca aj zobrať. Podľa najnovších zistení, ktoré zverejnil denník Sme, si mal Vadala s Troškovou telefonovať asi 452-krát, a to počas jej pôsobenia po boku Viliama Jasaňa a následne od 1. marca 2015 po boku vtedajšieho premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Vadalu mala talianska polícia odpočúvať od 12. októbra 2014 do 22. decembra 2015.

Vadala mal agentovi v utajení pod číslom 8067 prezradiť aj ďalšie zarážajúce skutočnosti. Údajne si mal kúpiť ľudí v slovenskej štátnej správe na polícii, colnici a v slovenskej informačnej službe (SIS), do ktorých investoval milión eur. Talian si mal kúpiť samotného šéfa SIS, ktorým bol v tom období Ján Valko, nominovaný Robertom Ficom. Valko mal podľa prokuratúry informovať Vadalu vždy, keď dostal informácie o sledovaní z Talianska. Vadala sa mal tiež priznať ku vzťahom s ministrom vnútra, ktorým bol v tom období Robert Kaliňák (Smer).

Prokuratúra v Taliansku mala už vo februári tvrdiť, že existuje aj prepis rozhovoru medzi Vadalom a samotným Ficom, voči čomu sa ale bývalý premiér ohradzuje. Prokuratúra ale opakuje, že prepis sa nachádza v inom spise, než o ktorom hovoril Fico.

Vadala a Trošková si vymenili vyše 400 telefonátov počas pôsobenia vo vláde
Vadala mal uviesť dobré vzťahy aj Kaliňákom
Fico popiera telefonát s Vadalom, no prokuratúra v Taliansku tvrdí, že existuje
Vadala si mal údajne kúpiť bývalého šéfa SIS Valka

Zdroj: sme.sk, rai.it │ Foto: RTVS, Facebook, YouTube

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...