Pred vyše dvomi rokmi došlo na Silvestra 2017 k mimoriadne tragickej udalosti. Redaktorka RTVS Leona Kočkovičová Fučíková († 32) náhle zomrela, pričom diagnóza znela – akútna leukémia. Po výpovedi Zoltána Andruskóa však veci vyzerajú celkom inak…

Počas Silvestra 2017 došlo v prípade redaktorky RTVS, ktorá sa v minulosti venovala aj Krimi novinám na televízii JOJ, k náhlemu a nepochopiteľnému úmrtiu. Pri večeri sa prestala cítiť dobre a pocítila tŕpnutie prstov na ruke. Napokon upadla do kómy a po krvácaní do mozgu zomrela pred polnocou.

Lekári jej vtedy stanovili diagnózu akútnej leukémie, hoci bola predtým zdravá ako rybička, keďže patrila k pravidelným darcom krvi. Pitva ale nebola nariadená. Najnovšie informácie z uznesenia o obvinení Kočnera ale odhaľujú šokujúce skutočnosti.

Andruskó sa mal totiž podľa informácii DenníkaN vyjadriť, že v lete 2016 ho Zsuzsová požiadala, aby ju zobral do lesa nazbierať muchotrávky zelené. Podľa jeho vedomostí mala byť na konci roka otrávená redaktorka Kočkovičová. Vdovec po redaktorke ale tejto verzii úmrtia nerozumie, keďže sa v reportážach nevenovala Kočnerovi ani Zsuzsovej či Andruskóvi. Mohlo však ísť o akt zastrašenia. Fučíková sa v reportážach venovala regiónom Nové Zámky a juhu Nitrianskeho kraja. Ďalšie informácie budú zverejnené po úkonoch príslušných úradov a polície v nemocnici v Banskej Bystrici.

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: RTVS, TV Markíza