Ministerstvo zdravotníctva intenzívne pracuje na tom, aby sa zaočkoval čo najväčší počet Slovákov. Momentálne dostali prvú dávku vakcíny viac ako dva milióny ľudí, no to stále nestačí na dosiahnutie kolektívnej imunity. Riešením malo byť očkovanie v ambulanciách, pričom jedna z lekárok sa o tejto novinke rozhodla prehovoriť.

Ústredný krízový štáb sa v posledných týždňoch zaoberal spôsobom, ako priblížiť vakcínu k ľuďom žijúcim na vidieku či mimo veľkých miest. Minister zdravotníctva následne verejne vyhlásil, že od 1. júla budú môcť lekári očkovať vo svojich ambulanciách. Lengvarský však túto novinku oznámil ešte predtým, ako bolo všetko pripravené na plošnú vakcináciu.

Potvrdila to aj lekárka Jana Bendová, ktorá má ordináciu vo Veľkom Bieli, no stále nemôže očkovať kvôli nastavenému procesu rezortu zdravotníctva. Uviedla, že uzavretú zmluvu mala až od 7. júla a konečne mohla objednať vakcíny, no vôbec netuší, kedy prídu.

Bendová následne prekvapila vyjadrením, že sa pred pár dňami udialo na Orave jedno veľké divadlo. ,,No sľub je sľub, a tak sa presne 1. júla na Oravu dostavili pán premiér Heger s pánom ministrom Lengvarským a pred kamerami sa zaočkovalo šesť ľudí, len aby to vyzeralo, že sľub bol splnený. Odvtedy nikto,“ vyhlásila doktorka. ,,My, ostatní lekári, ktorí naozaj očkovať chceme, vyzeráme potom ako neschopní hlupáci,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/MUDr. Jana Bendová, PhD.  |  Foto: FB/MUDr. Jana Bendová, PhD., MZ SR