Okolnosti okolo smrti Milana Lučanského sú stále predmetom vyšetrovania, pričom je mnoho otázok, ktoré dodnes nebolo zodpovedaných. Neustále sa zverejňujú nové skutočnosti, ktoré je však nutné preveriť, keďže sa objavilo niekoľko teórií o jeho úraze i smrti. Najnovšie prišla so šokujúcim tvrdením novinárka Monika Tódová.

Je všeobecne známe, že novinári pracujúci pre Denník N majú zrejme veľmi dobré kontakty, keďže často disponujú dokumentami z prebiehajúceho vyšetrovania skôr ako mnohí kompetentní. Opäť to potvrdila novinárka Monika Tódová, ktorá sa rozhodla na sociálnej sieti odpovedať na otázky ľudí v kauze smrti Milana Lučanského.

Slováci sa v mnohých prípadoch pýtali na informácie, ktoré sú zverejnené v médiách. Podľa odpovedí je presvedčená o tom, že zosnulý generál spáchal samovraždu a obvinenia, v dôsledku ktorých bol v kolúznej väzbe, boli veľmi vážne. Jeho smrťou sa však trestné stíhanie zastavilo.

Jeden z občanov sa spýtal novinárky, ako je možné, že boli policajnému exprezidentovi obmedzené základné práva v podobe telefonátov či návštev. ,,Toto nie je pravda. Lučanský mal navyše Covid, rovnako aj jeho rodina. Mal nárok na všetko, čo umožňuje kolúzna väzba. Ani on sám sa na žiadne porušenie základných práv v súvislosti s pobytom vo väzbe nesťažoval. Podal sťažnosť voči rozhodnutiu súdu, o ktorej Najvyšší súd nestihol rozhodnúť,“ zareagovala Tódová.

Milan Lučanský bol 6.12.2020 vzatý do kolúznej väzby v dôsledku obvinení z korupcie. O štyri dni neskôr sa zranil v cele a následne bol prevezený do ružomberskej nemocnice. Pri cvičení si mal policajný exprezident poraniť oko. 29. decembra sa pokúsil o samovraždu a na druhý deň zomrel v nemocnici. Rodina momentálne čaká na výsledky pitvy, pričom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vytvorila nezávislú komisiu na preverenie udalostí spojených s generálom Lučanským. Pohreb sa uskutočnil 8. januára 2021 v obci Štrba.

Odpovede Moniky Tódovej

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/todovamonika  |  Foto: IG/todovamonika, YT/Denník N, FB/Polícia SR, Monika Tódová