Od začiatku pandémie koronavírusu sa k Slovákom prihovorilo obrovské množstvo infektológov, epidemiológov či lekárov. Jedným z nich je Pavol Jarčuška, ktorý vystupuje aj v televíznych reláciách, kde neustále upozorňuje na dôležitosť dodržiavania protipandemických opatrení.

V posledných dňoch sa sociálnymi sieťami začalo šíriť video z konferencie v Nitre. Po hlavnom programe prišili hosťom zahrať Kandráčovci, pričom ich hudba postavila zo stoličky aj infektológa Pavla Jarčušku. Postupne vytancoval niekoľko kolegýň a veľmi dobre sa bavil.

Nebolo by na tom nič zlé, keby sa podľa Covid automatu nenachádzal v červenej fáze, kde sú zavedené prísnejšie pravidlá. V interiéri sú povinné respirátory, no člen pandemickej komisie nemal prekryté dýchacie cesty. Samotný infektológ napokon potvrdil pravosť videa.

Jarčuška si je vedomý svojho pochybenia a pre upokojenie situácie sa nahlásil na Úrade verejného zdravotníctva. ,,Príslušný RÚVZ sa zaoberá podnetom od p. Jarčušku, ktorý sa na regionálnom úrade nahlásil sám. RÚVZ postupuje v zmysle platných právnych predpisov a vo veci začal priestupkové konanie,“ uviedol odbor komunikácie ÚVZ SR.

Celé video z Nitry

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Aladandy  |  Foto: TV Markíza, YT/Aladandy  |  Video: Streamable.com