Nie je žiadnym tajomstvom, že naše zdravotníctvo je v katastrofálnom stave a  mnohí pacienti musia vynaložiť veľké množstvo trpezlivosti, aby navštívili lekára. Aktuálne šokovalo verejnosť správanie sa zdravotného brata voči mužovi, ktorý nevládne sedel na zemi a potreboval pomoc.

Sociálnymi sieťami sa momentálne šíri video z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Jedna z návštevníčok totiž natočila necitlivý prístup zdravotného brata pracujúceho na urgentnom príjme. Video zachytáva muža, zrejme bezdomovca, ktorý sedí na zemi a nezrozumiteľne rozpráva. V niektorých momentoch sa zdá, že plače.

Vtom prichádza pracovník nemocnice, ktorý ubezpečuje muža, že mu pomôže von z budovy. Vzápätí ho však chytí za ruku a začne ho ťahať smerom k vchodu. Pacient drží igelitku, pričom sa pod ním nachádza barla, ktorá sa pod ním zasekla. Mnohých ľudí pobúrilo, že zdravotný brat nepoužil vozík či posteľ, ktoré mal v tesnej blízkosti.

Šokujúcim videom sa už začalo zaoberať aj vedenie nemocnice, ktoré upozornilo, že zamestnanci sa denne musia stretávať s asociálmi či agresívnymi pacientmi. „Takéto konanie voči človeku, ktorý z akýchkoľvek pohnútok vyhľadá zdravotnícke zariadenie a našu pomoc, je neprípustné. Ospravedlňujeme sa aj pacientom, ktorí boli svedkami tohto incidentu,“ uviedla hovorkyňa univerzitnej nemocnice Monika Krišková pre aktuality.sk. Zdravotníckemu personálu má byť nariadené opätovné preškolenie z Etického kódexu.

Video z nemocnice si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk  |  Foto: FB/Ferko T.