Opozičná strana Smer-SD pred pár hodinami zorganizovala tlačovú konferenciu, kde ostro kritizovala plány ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milana Krajniaka. Zo strany novinárov však došlo aj na otázky, ktoré sa netýkali témy, vďaka čomu prišiel Robert Fico so šokujúcim vyhlásením.

Robert Fico sa chcel spoločne s kolegami verejne vyjadriť ešte pred rokovaním vlády, na ktorom sa má hlasovať o zrušení obedov zadarmo. Za tento projekt je zodpovedná práve strana Smer-SD, ktorá pozmenila zákon počas svojho vládnutia.

Milan Krajniak síce chce zrušiť obedy zadarmo, no nahradiť ich má dvojnásobný daňový bonus na deti do 15 rokov v hodnote 273 eur mesačne. Výnimka by sa mala týkať maloletých zo sociálne slabších rodín, ktoré by mali platiť za obedy symbolický 1 cent. Podľa smerákov je však zrušenie obedov zadarmo počas núdzového stavu absolútne nedemokratické.

Po vyjadrení opozičných politikov prišiel priestor na komunikáciu s novinármi, ktorí využili príležitosť a zaoberali sa aj otázkami mimo témy tlačovky. Redaktorka sa spýtala, či bude Robert Fico taktiež tlačiť na referendum za predčasné voľby ako jeho bývalý kolega Peter Pellegrini, ktorý chce zbierať hlasy priamo počas celoplošného testovania.

Šéf smerákov s podráždeným hlasom oznámil, že jeho strana začala vo veci referenda konať už pred dvoma týždňami a jeho exstraník iba kopíruje aktivity strany Smer-SD. ,,Z Pellegriniho je hovorca Smeru,“ vyhlásil so smiechom. Následne sa pozrel na oficiálneho hovorcu strany a s úsmevom mu oznámil: ,,Len je lepšie platený.“

Tlačovka strany Smer-SD

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Robert Fico   |  Foto: FB/Robert Fico, Peter Pellegrini  |  Video: Streamable.com