Alarmujúca situácia na Slovensku spojená so zdražovaním nenechala takmer nikoho chladným. Zúfalí občania chcú vidieť reálne činy zo strany vlády, no namiesto toho je pozornosť stále upriamená na bitku poslankýň Tabák a Cigánikovej. Premiér sa k tejto téme opäť vrátil, no jeho rétorika sa výrazne zmenila.

Eduard Heger pred pár týždňami s plnou vážnosťou oznámil, že aj Slovensko zasiahne energetická kríza. Snažil sa však upokojiť občanov tvrdením, že ohrozené skupiny našincov určite dostanú finančnú pomoc, ktorú tak potrebujú. Taktiež vyhlásil, že určite nenechá deti učiť sa v zimných bundách v chladných triedach.

Najnovšie však poskytol vyjadrenia pre renomované noviny Financial Times, kde taký optimistický nebol. Kým ľudia čakajú na pomoc od štátu, vláda zase dúfa v pomoc zo strany Európskej únie. Podľa jeho slov totiž hrozí kolaps v dôsledku prudko rastúcich cien elektriny. Pokiaľ nedostaneme miliardy eur z Bruselu, pokojne môže dôjsť k znárodneniu dodávky elektriny v krajine.

Premiér očakáva, že výnosy z neočakávanej dane EÚ by mohli Slovensku priniesť približne 1,5 miliardy eur. Taktiež stále nie sú využité fondy na podporu regionálneho rastu v sume 5 miliárd eur, ktoré by pomohli podnikom na zníženie platieb za energiu. ,,Inak sa budú zatvárať a môže skolabovať celá ekonomika… Ak Brusel nepríde na pomoc, potom budeme musieť túto elektrinu nechať pre naše firmy a naše domácnosti, aby neskolabovali.. Nechceme to urobiť, ale ak nebude iná pomoc, budeme tlačení k tomuto riešeniu,“ otvorene uviedol predseda vlády pre ft.com.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ft.com  |  Foto: Twitter