Igor Bukovský je známym expertom na výživu, pričom sa v aktuálnej situácií čoraz viac venuje pandémií koronavírusu a jej infekčnosti. Najnovšie prekvapil vyjadreniami o rúškach, ktoré sú Slováci v určitých situáciách povinní nosiť.

Uznávaný odborník sa intenzívne venuje zdravej výžive, novým trendom v správnej životospráve či výživovým doplnkom. Pandémia koronavírusu však zasiahla aj jeho, pričom sa rozhodol vyjadriť k ochoreniu, ktoré postihuje predovšetkým pľúca.

Podľa jeho slov je ochorenie COVID-19 banálne a venuje sa mu viac pozornosti, ako je potrebné. ,,Akoby neexistovalo nič iné. Všetko sme zredukovali na COVID-19 a v rámci toho sme ešte všetko zredukovali na rúško,“ otvorene povedal v relácií TA3 s názvom Tak takto?!. Ministerstvo zdravotníctva má silovými zložkami štátu vynucovať u občanov nosenie rúšok, no samotná Svetová zdravotnícka organizácia odporúča ich nosenie v oblastiach, kde je už komunitné šírenie (pozn. red. už nie je možné nájsť pôvodcov nákazy).

54-ročný lekár je presvedčený, že rúško by sme mali nosiť v prípade, ak budeme v blízkosti iného človeka v metrovej vzdialenosti. „Pri bežnej reči, pri bežnom dýchaní nedochádza k takému šíreniu vírusu ani z hrdla alebo nosových dutín infikovaného človeka, ktorý by vás alebo mňa navzájom mohlo ohroziť, ak budeme vo vzdialenosti viac ako jeden meter a nestrávime spolu viac ako jednu hodinu,“ objasnil rodák z Martina. Bukovský je tak presvedčený, že nosenie rúška je v supermarketoch či nákupných centrách neopodstatnené.

Celý rozhovor s Bukovským

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Dr. Igor Bukovský – AKV   |  Foto: FB/Dr. Igor Bukovský, Pixabay  |  Video: Streamable.com