6. decembra 2019 otriasla celou krajinou tragédia v Prešove, pričom explózia si vyžiadala osem obetí. Jednou z nich bola dôchodkyňa Emília, ktorej telo sa do dnešného dňa nenašlo. Robotníci však pri búraní bytovky objavili kosti. Ide o pozostatky staršej dámy?

Pani Emília žila spoločne so svojím psíkom na 12. poschodí paneláku, pričom jej dcéra s rodinou bývala cez chodbu na tom istom pochodí. Ingrid bola v práci, keď v osudný deň počula výbuch, pričom okamžite zavolala mame, ktorej sa však už nedovolala. Tajne dúfala, že je na prechádzke so psíkom, no počas výbuchu sa nachádzala doma.

Hasiči a zdravotníci sľúbili rodine, že budú na vrchných podlažiach postupovať opatrne, aby našli telesné pozostatky dôchodkyne. To sa však nepodarilo. Robotníci ale pri búraní bytovky našli kosti, ktoré boli poslané na expertízu. Po dvoch mesiacoch sú známe výsledky. ,,Nič z toho, čo bolo doposiaľ odoslané na expertízu, nepotvrdilo zhodu s mojou DNA,“ uviedla s plačom dcéra nebohej pre plusku.sk.

Ingrid tak zažila veľké sklamanie, pričom nájdené kosti ani neboli ľudské. Zdrvenej žene však naďalej ostáva iskierka nádeje, že sa stane zázrak a svoju milovanú mamu dôstojne pochová a pripraví jej poslednú rozlúčku, ktorú si zaslúži. Odborníci sa napriek tomu domnievajú, že pri výbuchu nastal efekt krematória a všetko zhorelo na popol, vrátane pozostatkov Emílie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/HaZZ, markiza.sk