Politici sú pod drobnohľadom odborníkov i verejnosti viac, ako kedykoľvek predtým. Ostré vyjadrenia či nepremyslené konania členov vlády môžu rapídne zraziť ich referencie alebo im, naopak, zvýšiť politické body. Potvrdzuje to aj najnovší prieskum, ktorý poriadne zamiešal karty.

Televízia Markíza si objednala zo strany agentúry Focus ďalší exkluzívny prieskum, ktorý sa uskutočnil od 2. do 9. júna na vzorke 1 011 respondentov. Slováci mali označiť najdôveryhodnejšieho politika podľa ich mienky a uváženia.

Najdôveryhodnejšou medzi politikmi je samotná prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej verí 54 % ľudí. Na druhom mieste sa umiestnil Peter Pelegrini so 44 % a tretiu priečku získal Richard Sulík, ktorému dôveruje 34 % opýtaných Slovákov.

Na ďalších miestach sa umiestnil Boris Kollár a následne premiér Eduard Heger. Nečakaným prekvapením je Igor Matovič, ktorý skončil na chvoste, pričom mu dôveruje iba 13 % ľudí. Výsledky nepotešia ani Veroniku Remišovú, ktorej nedôveruje takmer 80 % opýtaných respondentov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Na telo s Michalom Kovačičom  |  Foto: FB/Na telo s Michalom Kovačičom, Zuzana Čaputová