V Bratislave sa o 14. hodine stretli pred hlavnou stanicou Slováci, ktorí chceli vyjadriť nesúhlas s vládnymi nariadeniami. Aj keď Igor Matovič vyhlásil núdzový stav, svoj postoj k protipandemickým opatreniam prejavili stovky občanov, medzi ktorými boli aj ultras fanúšikovia či kotlebovci.

V hlavnom meste Slovenska sa iba pred pár hodinami začal napriek núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania masívny protest voči opatreniam vlády. Okrem skutočnosti, že sa medzi zúčastnými nedodržiavajú rozostupy či vytváranie maximálne šesťčlenných skupín, na mieste pália účastníci i svetlice, ktoré hádžu za bránu Úradu vlády. V uliciach Bratislavy momentálne znejú vulgarizmy na adresu premiéra Igora Matoviča, pričom ten len pred okamihom pripustil možnú demisiu.

Fatálnu situáciu sa snaží usmerňovať polícia, ktorá sa postavila pred bránu Úradu vlády, kde na ňu zaútočili demonštranti fľašami, delobuchmi či kameňmi. Z tohto dôvodu bol štátny orgán nútený použiť slzný sprej a vodné delo, pričom neustále dochádza k stretom medzi protestujúcimi a políciou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/tylalx

Zdroj: Hitky.sk