V tejto téme sa nájdu vždy dva tábory ľudí. Jedny si nevedia vynachváliť tečúcu vodu z vodovodu, iní zas nedajú dopustiť na tú kupovanú so slovami, že je bezpečnejšia. Je to však tak?

[sociallocker]Predaj fľaškovej vody za posledné roky rapídne stúpa. Ľudia majú často strach a s kúpou balenej vody získavajú pocit, že je ošetrená, či nezávadnejšia. Vedec Paul Pestano, ktorý sa zaoberá skúmaním životného prostredia, však prezradil, ako to v skutočnosti je.

Kým voda z vodovodu sa musí pravidelne podrobovať všemožným testom na svoje zložky, balená voda týmto testom podliehať nemusí, a tak nemusí byť uvedené, čo sa v nej v skutočnosti nachádza. Štúdie z roku 2008 preukázali, že v 10 značkových a balených vodách bolo nájdených až 38 znečisťujúcich látok. Dve vody z 10 boli dokonca na nerozoznanie od vodovodnej vody z miestneho kohútika. Mnohí odborníci teda zastávajú názor, že balená voda je len horšia alternatíva ku lacnejšej a ekologickejšej vode z vodovodu. Voda, ktorá je balená, tak býva často horšia, či porovnateľná s tou vodovodnou, no s 2000-krát vyššími nákladmi.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: depositphotos.com
[/sociallocker]