Norbert Bödör síce zatiaľ neskončil vo vyšetrovacej väzbe, no o jeho osude dnes rozhodne Najvyšší súd. Ako ale vyplýva z najnovších zistení z tzv. Kočnerovej knižnice, s Bonulom si vymieňal desaťtisíce eur, kým firma Bonul posielala milióny firme Petra Kubu, ktorý je obvinený v kauze Dobytkár.

Norbert Bödör skončil spolu s Petrom Kubom pred súdom po tom, ako ich obvinili z korupcie v miliónovej kauze Dobytkár. Sudca Truban napokon rozhodol o vyšetrovacej väzbe len pre Kubu, kým Bödöra pustil na slobodu. V prípade oboch aktérov dnes opätovne rozhodne Najvyšší súd. Kým doposiaľ sa ale Bödör mladší od otcovej firmy Bonul dištancoval a oficiálne v nej nefiguruje, najnovšie zistenia z tzv. Kočnerovej knižnice sú poriadne zarážajúce. Do firmy mal totiž nitriansky podnikateľ v období od 2014 až do jesene 2018 posielať nemalé peniaze a následne mu bolo z Bonulu zasielané ešte väčšie množstvo, pričom ide o desaťtisíce eur.

Zatiaľ nie je jasné, aké služby si mali Bödör a firma Bonul poskytovať. Ďalším šokujúcim zistením sú transakcie medzi firmou Bonul a reklamnou agentúrou Roko, ktorá patrí Petrovi Kubovi obvinenému v kauze Dobytkár. Do agentúry pristáli milióny eur, ktoré majú byť podľa Kubu riadne vyfakturované, keďže Bonul mal záujem prezentovať sa vďaka Roko ako generálny partner Slovenského olympijského domu na OH v Brazílii. Bonul sa pritom stal takýmto partnerom aj počas Letných OH v Rio de Janeiro a Roko tak zinkasovala milióny eur. Firma Transpetrol, ktorá bola podľa informácií Aktualít rovnako partnerom OH, pritom za reklamu zaplatila len 110-tisíc eur. Bonul ale aj počas ďalších rokov poslal firme Roko milióny eur, pričom o vysvetleniach týchto transakcií sa viac nevie.

16 miliónov eur pristálo v roku 2016 od firmy Roko aj na účte samotného Bödöra a v roku 2017 mu cinklo štyrikrát po 169-tisíc eur. Svedectvá niektorých obvinených v kauze Dobytkár hovoria, že malo ísť práve o peniaze preprané z korupcie pri agrodotáciách. Bödör však prostredníctvom advokáta tvrdí, že išlo o bežné transakcie. Firma Bonul sa už v januári 2020 dostala pod paľbu kritiky nádacie Zastavme korupciu, ktorá podala na NBÚ podnet na opätovné preverenie jej bezpečnostnej previerky. Dôvodom boli Bödörove toxické kontakty s obvineným Marianom Kočnerom, ktorý je obvinený vo viacerých veľkých prípadoch.

Podľa slov hovorcu NBÚ sa previerka naozaj nanovo otvorila a predseda parlamentného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Martin Beluský (ĽSNS) uviedol, že všetko zrejme smeruje k jej odobratiu. Bonul vznikol v roku 1998 po tom, ako firmu založil Miroslav Bödör a bývalý policajt Bohumil Dovičovič. S politickými špičkami začala byť spájaná, keď na ich večierkoch niekoľkokrát rečnil Robert Fico a keď sa prevalilo, že majiteľ chodil na poľovačky s vtedajším ministrom pôhospodárstva Ľubomírom Jahnátkom. Práve počas prvej Ficovej vlády a Jahnátkovho pôsobenia dostala firma Bonul miliónové zákazky a získala status hospodárskej mobilizácie, na ktorú bola potrebná bezpečnostná previerka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YouTube/BRANDMEDIASK, SME