Vo februári to bude rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a archeologičky Martiny Kušnírovej, pričom sa neustále objavujú ďalšie dôkazy, vyjadrenia zainteresovaných strán, a dokonca už došlo aj k niekoľkým zásahom NAKA. Teraz sa však na verejnosť dostala informácia, ktorá môže otriasť vedením polície.

Najnovšie prišiel týždenník Plus7dní so šokujúcou informáciou, a to že niekoľko mesiacov pred vraždou snúbencov si mal istý človek preverovať novinára Jána Kuciaka. Konkrétne malo ísť o Pavla Vorobjova, ktorý je momentálne šéfom finančnej spravodajskej jednotky a v minulosti pôsobil ako riaditeľ odboru podpory riadenia.

Zdroj z polície, ktorý túto informáciu týždenníku poskytol, tiež uviedol, že Vorobjov tak mal robiť na príkaz samotného Tibora Gašpara, ktorý bol v tom čase policajný prezident. Ten však všetky obvinenia odmieta. ,,Takýto príkaz som nikdy nevydal! Nemám o týchto tvrdeniach z vyšetrovania žiadne informácie, preto sa nedokážem k veci bližšie vyjadriť,“ uviedol pre topky.sk samotný Gašpar.

Vyšetrovanie sa tak môže poriadne skomplikovať. Kto je teda za vraždou mladého páru? Žeby išlo skutočne o zadržanú Alenu Zsuzsovú, ktorá mala byť objednávateľom vraždy s prepojením na Mariána Kočnera? Alebo za smrťou dvojice stoja ľudia, ktorí pôsobia priamo v policajnej sfére? Zrejme budeme musieť počkať na ďalšie výsledky z vyšetrovania.

Zdroj: topky.sk  |  Foto: Facebook/Správy RTVS, YouTube