Aj keď Fico poprel akékoľvek kontakty s Antonínom Vadalom, najnovšie zistenia Talianov hovoria celkom inou rečou. Čerstvé odhalenia sú poriadne šokujúce a na svoju reakciu nenechal dlho čakať ani expremiér!

Fico po vražde Jána a Martiny vo februári 2018 poprel prepojenie vlády s mafiou, ako aj kontakty s Antonínom Vadalom. Taliansky podnikateľ bol bývalý milenec Márie Troškovej a na Slovensku sa mu darilo vďaka podozrivému biznisu s agrodotáciami. Momentálne čelí obvineniam kvôli napojeniu na najsilnejšiu taliansku mafiu ‘Ndrangheta.

Na Slovensku rozbiehal v roku 2011 biznis práve s bývalou štátnou radkyňou, ktorá ale o tri roky zaparkovala v asistentskom kresle Viliama Jasaňa zo Smeru. Jasaňov syn zas rovnako podnikal s Vadalom. Krátko na to sa raketová kariéra Troškovej posunula rovno k expremiérovi Robertovi Ficovi, ktorého mal podľa jeho slov s Troškovou zoznámiť práve Jasaň.

Až doteraz to však vyzeralo, že s Vadalom sa expremiér nepoznal. Prevratné zistenie však zverejnili talianske noviny La Repubblica, podľa ktorých talianska prokuratúra potvrdila telefonát medzi Ficom a Vadalom už v roku 2012. O rozhovore sa dozvedeli pri odpočúvaní Vadalu, ktorý bol podozrivý z obchodovania s drogami. Vtedy však rozhovoru nevenovali pozornosť, až kým nedošlo k brutálnej vražde novinára a jeho snúbenice.

Robert Fico sa rozhodol na nové informácie zareagovať, no telefonát popiera: “Táto informácia je nepravdivá, Robert Fico nepozná Antonina Vadalu. Ide len o účelovú snahu burcovať vášne pred zajtrajším dňom a odpútať pozornosť od daňových podvodov Andreja Kisku, na ktoré dnes Robert Fico poukázal,” tvrdí podľa denníka Sme hovorca Smeru Ján Mažgút. Zatiaľ nevedno, či má talianska prokuratúra samotnú nahrávku rozhovoru Fica a Vadalu, alebo len písomný prepis, ako aj to, či sa časom rozhodne daný materiál poskytnúť Slovensku.

Zdroj: sme.sk, repubblica.it │ Foto: RTVS, Facebook