Policajti Oddelenia hraničnej kontroly s Mobilnou zásahovou jednotkou Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície narazili na hraniciach na migrantov, ktorí si museli prejsť poriadne krušnými chvíľami. Jeden z nich presun dokonca neprežil.

7. mája našli príslušníci policajného zboru v lesnom poraste na vnútornej hranici s Poľskom deväť neznámych ľudí. Išlo o 7 Bangladéšanov a dvoch Indov bez cestovných dokladov. Práve od nich zistili, že sa v blízkosti majú nachádzať ďalšie štyri osoby.

Policajtom so služobnými psami sa podarilo nájsť dvoch príslušníkov Bangladéša, pričom jeden sa nachádzal v kritickom stave a druhý bol bez známok života. Sanitka odviezla muža do najbližšej nemocnice a mŕtve telo presunula Horská záchranná služba.

Poslední dvaja migranti boli zadržaní na území Poľska. ,,Skupina deviatich migrantov bola predvedená na oddelenie za účelom zistenia totožnosti. Cudzinci sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnení v priestoroch pre zadržaných cudzincov na OHK PZ Zboj,“ uvádzajú muži zákona na sociálnej sieti, pričom jeden z nájdených mužov je stále hospitalizovaný.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Polícia SR