Mnohé susedné krajiny bojujú s pandémiou koronavírusu rôznymi spôsobmi. Práve jedno z ráznych protipandemických opatrení sa mimoriadne páči poslancovi za stranu OĽaNO, pričom by ho rád presadil aj v našom parlamente.

Od 15. novembra platí v Rakúsku lockdown pre neočkovaných, kým výnimkou sú deti do 12 rokov a tehotné ženy. Rakúšania, ktorí neboli vakcinovaní alebo neprekonali ochorenie COVID-19, môžu opustiť svoju domácnosť iba kvôli návšteve lekára, nákupu potravín alebo na cestu do/z práce. Veľmi rýchlo sa však ozvali odborníci, ktorí upozorňujú, že aj očkovaní ľudia môžu byť šíriteľmi nákazy.

Prísne opatrenie sa zapáčilo poslancovi Andrejovi Stančíkovi natoľko, že obmedzenie pre nezaočkovaných navrhuje aj na Slovensku. ,,Byť poslom zlých správ nie je príjemné, no v rozbúrenom mori pandemického populizmu treba aspoň pár majákov. Žiaľ, iná cesta ako chrániť životy a umožniť chod ekonomiky neexistuje,“ napísal na sociálnej sieti.

Stančík sa obáva, že nás čakajú veľmi smutné Vianoce, ak koalícia nenaberie odvahu. Je presvedčený, že je dôležité hovoriť občanom pravdu, aj keď je krutá. ,,Ak vám niekto hovorí o slobode pre všetkých a nepotrebnosti opatrení, veselo vám klame do tváre a má vás za hlupáka. Pravda je nemilá, pravda je nepopulárna, no pravda oslobodzuje. Čísla sú zlé a budú ešte horšie,“ dodal politik.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Andrej Stančík  |  Foto: FB/Andrej Stančík, Pixabay