Strana Hlas bola až doposiaľ absolútnym víťazom v predvolebných prieskumoch a dlhé mesiace si držala čísla vyššie ako 22 percent. To sa však v auguste zmenilo a Slováci dali lídrovi opozičnej strany pocítiť, že ich podpora nie je bezbrehá.

Predvolebné prieskumy viedla strana Hlas až doposiaľ s absolútnym prehľadom a zbierala medzi opýtanými občanmi vždy vyše 22 percent. To sa však v auguste zmenilo a agentúra AKO, ktorá robila prieskum medzi 10. a 15. augustom na vzorke 1 000 respondentov, zistila šokujúce preferencie.

Aktuálne by totiž Pellegriniho stranu volilo len 19,5 percenta opýtaných. Síce by tak opozičná strana stále získala prvenstvo, no so značným prepadom v obľúbenosti. So 14,7 percentami skončila na druhom mieste strana SaS a Smer by vošiel do parlamentu ako tretí s 11,3 percentami.

OĽaNO by skončilo na štvrtom mieste s 9,8 percentami a Progresívne Slovensko s 8,9 percentami. Sme rodina by získalo podporu 6,6 percenta voličov, kým KDH by sa dostalo do parlamentu so 6,3 percentami. Do parlamentu by sa nateraz nedostala Republika, ĽSNS, SNS, Za ľudí, Dobrá voľba a ani Spolu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/AKO, s.r.o. – marketing research, ako.sk  │ Foto: FB/Peter Pellegrini, Robert Fico