Nedeľné popoludnie patrilo na televízii Markíza už tradične politickej diskusnej relácii Na telo s moderátorom Michalom Kovačičom. Okrem pozvaných hostí zverejnila televízia aj šokujúce výsledky prieskumu, ktorý zisťoval, ako by sa zachovali Slováci v prípade vojnového konfliktu na našom území. 

V markizáckej relácii Na telo sa stretli Ladislav Kamenický zo Smeru spolu s Branislavom ​Gröhlingom z SaS. Okrem politickej diskusie však televízia zverejnila aj prekvapivé výsledky prieskumu, ktorý pre ňu uskutočnila agentúra Focus na vzorke 1 007 respondentov v období od 30. marca do 6. apríla.

V prieskume sa Slovákov pýtali, čo by robili v prípade vojenského napadnutia Slovenska. Najviac obyvateľov (48 %) by pritom ostalo v krajine, no nechceli by bojovať. Približne 32 % opýtaných by z krajiny odišlo. Len 13 % by do ruky zobralo zbraň a išlo by brániť Slovensko. Sedem percent respondentov by nevedelo, čo v takej situácii robiť.

Odpovede Slovákov odhalili aj to, že najviac ochotní bojovať za Slovensko sú voliči Republiky (27 %). Možnosť opustiť krajinu sa najviac pozdávala voličom Progresívneho Slovenska (52 %), SaS (39 %) a Sme rodina (38 %). Zostať na Slovensku, ale nebojovať, si vyberali najčastejšie voliči Smeru (66 %), Hlasu (58 %) a OĽaNO (48 %). Nedávny prieskum tiež odhalil, aký majú Slováci názor na odpojenie od ruského plynu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: Televízia Markíza/Na telo s Michalom Kovačičom