Vyjadrenia a konanie politikov sú pod drobnohľadom Slovákov viac ako kedykoľvek predtým. Mnohí občania chcú účinné opatrenia v boji proti koronavírusu. Vo chvíli, keď sa ich nedočkajú, sa ich sympatie voči vybranej politickej strane rýchlo menia. Potvrdil to aj najnovší prieskum!

Televízia Markíza si opäť objednala exkluzívny prieskum agentúry Focus, ktorý sa uskutočnil na vzorke 1 004 respondentov od 18. do 25. novembra. Slováci sa vyjadrili, akú politickú stranu by volili, keby sa parlamentné voľby uskutočnili v novembri 2020.  

Výsledky preukázali, že voľby by vyhrala momentálne mimoparlamentná strana Hlas-SD s viac ako 19 %. Na druhom mieste sa umiestnila koaličná strana OĽaNO so 14 %, pričom ide o výrazný pokles. Vo februári totiž získala viac ako 25 %. Veľký nárast však zaznamenala strana SaS, ktorá pri oficiálnych voľbách získala takmer 6,3 %, no teraz zinkasovala viac ako 12 %.  

Takmer rovnaké preferencie hlasov získali opozičné strany ĽSNS a Smer-SD. Pokles zaznamenala aj strana Smer rodina, ktorá získala o takmer tri percentá menej hlasov. Do parlamentu by sa tentokrát dostala strana Progresívne Slovensko i KDH. Koaličná strana Za ľudí s 4,1 % by však zostala pred bránami Národnej rady SR. Je zrejmé, že pokles v preferenciách zaznamenali predovšetkým koaličné strany s výnimkou SaS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Na telo s Michalom Kovačičom  |  Foto: FB/Sloboda a Solidarita, markiza.sk/Martin Lachkovič, Peter Pellegrini, Igor Matovic