V austrálskom Sydney sa dvojici narodila dcéra Aria. Nič by na tom nebolo zvláštne, keby jej rodičmi neboli násťroční puberťáci. O tom hovoria aj ich činy. Svoje vlastné dieťa uniesli priamo z nemocnice hoci malo sotva tri dni! Čo ich k tomu viedlo?

Mladý muž Jayden Lavender (14) a Jenifer Morrison (15) z australského Sydney urobili nerozvážne rozhodnutie. Pod rúškom tmy zabalili čerstvo narodenú dcérku Ariu do deky a utiekli s ňou z nemocnice. Prečo takto konali? Báli sa, že kvôli ich nízkemu veku im dieťa skôr či neskôr zoberú sociálny pracovníci.

Polícia pátrala po mladistvých 16 hodín, kým sa jej ich podarilo nájsť. Mladý pár kempoval v stane, ktorý si zadovážili v obchode. Od tohto osudného momentu bolo “novopečeným rodičom” dieťa zabavené. Medzitým sa proti Jaydenovi a Jenifer zdvihla všeobecne veľká vlna nenávisti okolia.

Obaja cítia veľkí strach a zároveň sa obávajú, že už svoju dcérku nikdy neuvidia. Momentálne nemajú najmenšie tušenie, kde sa ich dieťa nachádza.

„Som jej otec, ničí ma, keď viem, že teraz nie je v nemocnici”, povedal mladík pre The Daily Telegraph.

Susedia potvrdili, že u mladých rodičov je neustále rušno. Časté príchody a odchody polície sú na dennom poriadku. Z bytu vraj pravidelne počuť hádky a ochrancovia zákona sa snažia zistiť, kto sa týmto dvom mladistvým vyhráža, pretože už stihli na vlastnej koži zažiť i to, ako im nejaký človek  podpálil dvere, zrejme ako prejav nesúhlasu za únos a ohrozenie vlastného dieťaťa. Táto informácia však nie je potvrdená.

Zdroj: The Daily Telegraph | Foto:  Facebook