Bývalý šéf slovenského podsvetia Mikuláš Černák je už viac ako 20 rokov za mrežami, no to mu nebráni sledovať dianie na Slovensku. Niet sa čo diviť, že sa vyjadruje k ľuďom, ktorí s ním boli v minulosti v spojení. Spravil tak aj teraz, pričom si nedával servítku pred ústa.

Najsilnejší boss mafiánskej scény 90-tych rokov sa telefonicky spojil so svojou priateľkou Monikou Křivovou, pričom bol ich rozhovor zverejnený. V úvode sa venovali Milanovi Reichelovi, ktorý na verejnosti veľmi rád hovorí o tom, že bol pre Černáka vzorom. ,,V jednej z mojich výpovedí som spomenul, že Reichel bol takým vzorom pre začínajúcich kulturistov, športovcov a vnímal som ho ako inteligentnejšieho oproti tým jeho opeleným poslucháčom od Holuba,“ priznal 54-ročný väzeň.

Je však zrejmé, že rodák z Brezna má na svojho bývalého kamoša ťažké srdce. ,,Je pravda, že tento zbabelý boss z popradského parkoviska tú krv priamo na rukách nemal, no mal ju na topánkach, keď skákal mŕtvemu Filipovi po hlave pri vykopanom hrobe,“ prezradil Černák, pričom jeho slová potvrdzuje znalecký posudok. V tomto prípade išlo o policajta Jozefa Filipa, ktorého pozostatky našli koncom júla 2006 v obci Liptovská Teplička.

V posilňovni, ktorú vlastnil Reichel, dokonca cvičil aj bývalý šéf NAKA Branislav Zurian, ktorý mal vysvetlenie. Podľa jeho slov sa chcel spriateliť s kulturistom a získať si jeho dôveru, aby svedčil proti niekdajšiemu bossovi podsvetia. ,,Potrebovali Černáka dostať na doživotie,“ povedal na svoju adresu odsúdený muž.

Nebolo žiadnym prekvapením, že na pretras prišlo aj meno zosnulého Milana Lučanského, ktorý je dodnes považovaný za policajta, ktorý dostal Černáka za mreže. To však odmieta exmafián, keďže sa na polícií prihlásil sám v roku 1997, pričom bol v tom čase na neho vydaný zatykač. Podľa jeho slov sa jeho trestnými činmi začal bývalý policajný generál zaoberať až v rokoch 2004 až 2009.

Následne zo strany Černáka prišlo vážne obvinenie na adresu Lučanského. ,,…so všetkými členmi mafie, s mojimi komplicmi, Kánom, Kaštanom, Melom, Reichelom a ďalšími, urobil veľmi zvláštne dohody, ktorými im zabezpečil úplnú beztrestnosť za spáchané vraždy výmenou za to, že mu pomôžu usvedčiť jedného Černáka, ktorý bol už v tom čase sedem rokov uväznený v ilavskej cele,“ uviedol obyvateľ Ilavskej väznice.

Napokon jeho smrť označil za ľudskú tragédiu, v dôsledku čoho netancuje na jeho hrobe. ,,Ja by som bol rovnaký zbabelec ako on, ak by som ešte teraz skákal po jeho hrobe, preto dňom pochovania jeho pozostatkov budú moje vyjadrenia k jeho osobe vždy len v rovine vecnej argumentácie, nie osobné, a to aj s ohľadom na jeho rodinu,“ uzavrel debatu s priateľkou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Mikuláš Černák  |  Foto: YT/Televízia TA3, ABY_SI_VEDEL, SME, TV Markíza, FB/Polícia SR, Milan Lučanský