Polícia Slovenskej republiky v uplynulých hodinách zasahovala pri kurióznom prípade predaja maloletej osoby na sobáš! Zarážajúce je, že 15-ročná tínedžerka bola proti svojej vôli ponúknutá dvojici v strednom veku za finančnú odmenu 150 €!

Koncom uplynulého roka začala polícia intenzívne pracovať na prípade predaja maloletej osoby na sobáš, v ktorom boli vznesené obvinenia voči štyrom občanom Slovenskej republiky. V rukách polície skončili v dôsledku obchodovania s ľuďmi, pričom sa vyšetrovaním preukázalo, že zločin siaha až do roku 2011. V obci neďaleko Piešťan malo dôjsť k dohovoru medzi Tatianou S. (51 r.) a Miroslavom L. (56 r.), ktorí uzavreli dohodu s Monikou K. (45 r.) a Romanom K. (46 r.).

„Dohoda znela, že vtedy 15-ročné dievča ponúknu na sobáš za finančnú odmenu 150 eur. Následne sa muselo proti svojej vôli presťahovať do spoločnej domácnosti, pomáhala s domácimi prácami a starostlivosťou o manžela, no domácnosť opustiť nemohla,“ uviedla k prípadu polícia. V dôsledku trestného činu vykonala Národná jednotka v spolupráci s Okresným riaditeľstvo PZ Trnava úkony smerujúce k zadržaniu obvinených, ktorým hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody vo výške od 7 do 12 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Video zo zásahu

Zdroj: Polícia SR